Narlıdere,4’üncü Anaokuluna kavuştu 

Narlıdere Belediyesi,  Nar Çiçekleri Anaokulları’nın 4’üncüsü olan Ilıca Şubesi’ni kamuoyuna tanıttı. Başkan Engin, Narlıdere halkına verdikleri ‘5 yılda 5 anaokulu sözünü tutacaklarını ifade ederek, “5 yılda pandemiye ve ekonomik sıkıntılara rağmen görevimizi layıkıyla yaptık. Yeni anaokulumuz Narlıdere’mize, çocuklarımıza ve ailelerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Narlıdere Belediyesi’nin, ‘çocukları okula, anneleri işe’ gönderme parolası ile başlattığı Nar Çiçekleri Anaokulları Projesi’nin 85 öğrencinin eğitim göreceği Ulupınar Nar Çiçekleri Anaokulu şubesi basına ve kamuoyuna tanıtıldı. Yaşar Kemal, Narlı ve Çatalkaya şubelerinin ardından hizmete alınan Ilıca Şubesi’nin açılış törenine Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, okulun yapımında büyük destekleri olan Ulupınar Ailesi adına Merve Ulupınar, meclis üyeleri, siyasi partilerin ve STK’ların temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, sayısı 4’e ulaşan anaokullarına yakında Çamtepe Şubesi’ni de ekleyeceklerini ifade ederek, “Çamtepe şubemizin de hizmete girmesiyle vatandaşlarımıza verdiğimiz ‘5 yılda 5 anaokulu’ sözünü tutmuş olacağız” diye konuştu.

EN KIYMETLİ YATIRIM

Nar Çiçekleri Anaokulları’nın 4’üncü şubesinin hizmete girmesiyle yaklaşık 300 öğrenciyi nitelikli ve kaliteli eğitimle buluşturmuş olacaklarını söyleyen Başkan Engin, “Okulumuzun arsasını belediyemize uzun uğraşlar sonunda kazandırdık. Geçmiş Dönem Belediye Başkanımız, Milletvekilimiz Yıldırım Ulupınar ve Ailesi de anaokulumuzun yapımını üstlendi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Okul öncesi eğitimde Avrupa standartlarının gerisindeyiz. Bu konuda araştırma yapan bilim insanlarının ifadelerine göre çocukların kişiliği ve zekâ gelişimi okul öncesi dönemde tamamlanıyor. Yıllardır, Cumhuriyet Halk Partimiz ve Genel Başkanımız Özgür Özel de bu konunun takipçisi oluyor. Çocuklara yapılan yatırım, ülkemizin aydınlık geleceğine yapılan en büyük yatırımdır. Bu bilinçle çocuklarımızı eşit ve adil eğitimle buluşturmak için göreve geldiğimiz ilk gün yola koyulduk. Şimdi geldiğimiz noktada 65 bin nüfuslu ilçemize 5 yılda 5 anaokulu kazandırıyoruz. Bu dönemde bunu başarabilmek çok kıymetli bir şey” dedi. Hayata geçirdikleri anaokulları ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Cumhuriyet değerlerini özümseyen nesiller yetiştirdiklerinin altını çizen Başkan Engin, Nar Çiçekleri Anaokulları ile annelerin sosyal hayata katılımını desteklediklerini ve kadın istihdamı yarattıklarını da ifade etti.

GÖREVİMİZ LAYIKIYLA YAPTIK

Konuşmasında Narlıdere Metrosu’nun da Şubat ayında açılacağını söyleyen Başkan Engin, “Artık Ilıca Mahallemizde yaşayan komşularımız ulaşımlarını rahatlıkla yapabilecek. Narlıdere’miz her geçen gün daha da gelişiyor. Bu süreçte Yukarıköy’ü İzmir’imize kazandırdık. Pir Sultan Abdal Yaşam Vadimizin bir yıl önce temelini atmıştık. Çok yakında orayı da bitiriyoruz. İzmir’e ve Narlıdere’mize içinde çok büyük bir nikâh salonunun da olduğu kent parkını kazandırıyoruz. Kadın temizlik ekibimizin de büyük katkısı ile ilçemizi tertemiz yaptık. Kaynaklarımızı iyi kullandık, borcumuzu bütçemize oranla düşürmeyi başardık. 5 yılda pandemiye, ekonomik sıkıntılara rağmen görevimizi layıkıyla yaptık.  Narlıdere’mizi daha yaşanır bir hale getirdik. Yeni anaokulumuz Narlıdere’mize, çocuklarımıza, ailelerimize hayırlı olsun. Bu projelerin hayata geçirilmesinde emek veren tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Ulupınar Ailesi adına söz alan Merve Ulupınar da “Burada çok güzel bir şey için toplandık. Okul öncesi eğitimin çocuklar üzerindeki etkisinin ne kadar olumlu olduğunu çok iyi bilen biriyim. İnşallah çocuklarımızı mutlu mutlu buradan mezun edeceğiz” açıklamasında bulundu.

NAR ÇİÇEKLERİ ANAOKULU ILICA ŞUBESİ

Narlıdere Belediyesi’nin çocuklara eşit ve adil bir eğitim imkânı yaratmak için hayata geçirdiği Nar Çiçekleri Anaokulları’nın 4’üncüsü olacak Ilıca Şubesi’nde 85 öğrenci eğitim görecek. Tek katlı yapısı, oyun alanları ve modern mimarisi ile ön plana çıkan anaokulunun hemen yanına bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda bir kafeterya ve dinlenme alanı da bulunuyor. Yaşar Kemal, Narlı ve Çatalkaya şubelerinin ardından hizmete alınacak Ilıca Şubesi’nin devreye girmesiyle Nar Çiçekleri Anaokulları’nın toplam kapasitesi 300 öğrenciyi bulacak..

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx