Köpek Eğitmeninin Başıboş Sokak Köpeklerinden Korunmak için Açıkladığı Yöntem Ti’ye Alındı

Gazeteci Nevşin Mengü’nün YouTube canlı yayınına konuk olan köpek eğitmeni Çağrı Aracı’nın ‘Bir yerden geçerken köpekten izin almalıyız’ sözleri kullanıcıların tepkisini çekti. Geçtiğimiz yıl yayınlanan videodaki açıklama yeniden gündeme yerleşti.

Son günlerde gündem başıboş sokak köpekleri olunca Nevşin Mengü’nün yayınında konuşan köpek eğitmeni Çağrı Aracı’nın sözleri yeniden gündem oldu.

YouTube’daki ‘Kral Köpek Ailesi’ isimli kanalıyla tanınan köpek eğitmeni Aracı, geçtiğimiz yıl Mengü’nün canlı yayın konuğu olmuştu.

Burada köpeklerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunan Aracı’nın yanından geçerken köpek izin istemeliyiz, sözleri sosyal medyada tekrar konuşulmaya başladı.

İnsanların köpeğin yanından geçerken bir ‘izin alma yöntemi’ olması gerektiğini söyleyen Aracı’ya Twitter (X)’da tepki yorumları geldi.

Yayında eğitmen “Köpekle göz göze geldiğinizde takip edebileceğiniz birkaç hareket sırası var. Bunu şöyle değerlendirebiliriz” diye konuşmuştu: “Karşıdan karşıya geçerken yaptığımız basit bir hareket var değil mi? Sağımıza solumuza bakıyoruz sonra karşıya geçiyoruz. Nasıl bu basit bir trafik iletişim kuralıyken, köpekleri de araba gibi düşünelim. Karşılaştığımız bir köpeğin bize saldırma ihtimalini yüzde 90 engelleyebiliriz.”

Önce o yayını hatırlayalım…??

İzleyenler Aracı’nın ne demek istediğini anlayamadı hatta kulaklarına inanamadı.

Hatta eğitmenin bu sözleriyle dalga geçenler de oldu.

??

Bu açıklamanın doğru olduğunu savunanlar da vardı.

??

Çoğu kişi bu çözümün işe yarayacağına inanmadı.

“Şaka mı bu? Hangi birinden izin alacağız?”

??

??

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx