CHP Antalya’da Kamacı görevi devraldı: Süreci yönetmek için kazandık

ANTALYA – Konyaaltı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde geçen hafta sonu yapılan CHP Antalya 38. Olağan İl Kongresi’nde oy kullanan 647 delegenin 390’ının oyunu alarak CHP Antalya İl Başkanlığı görevine seçilen partinin eski Antalya Milletvekili Nail Kamacı mazbatasını aldı. Antalya Adliyesi’nde mazbatasını alan Kamacı, daha sonra CHP Antalya İl Başkanlığı’na geçerek görevi önceki il başkanı Nuri Cengiz’den devraldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, ilçe başkanları ve çok sayıda partilinin katıldığı devir teslim töreninde konuşan Kamacı, şeffaflık sözü verdi.

‘ELEŞTİRENLERE KARŞI DİK DURACAĞIZ’

CHP’ye yapılan eleştirileri dik duruşla karşılamak gerektiğini vurgulayan Kamacı, “Zor bir süreç olan son 3,5 yılda partimizi bugünlere taşıyan Nuri Cengiz’e teşekkür ediyorum. Çok seviyeli bir kongrede sizlerin desteği ile biz seçimi kazandık. Ama seçimi sadece süreci yönetmek için kazandık. Yine hep beraber karar alacağız. Bugün belediye başkanlarından ilçe başkanlarına kadar hep beraberiz. Bundan böyle Antalya, bugün gördüğünüz gibi olacak. Bundan sonra laf yok, iş yapma zamanı. CHP’yi eleştirenlere karşı her yerde dik duracağız” dedi.

‘YEREL İKTİDARI BİRLİKTE KORUYALIM’

CHP Antalya İl Başkanlığı’nda Kamacı’nın ardından konuşan eski İl Başkanı Nuri Cengiz ise şunları söyledi: “Bu bir nöbet değişimi. Bundan sonra Antalya’da sayın il başkanımız, yönetimi ve ilçe başkanları ile bir bütün olarak yerel iktidarı korumak için hep birlikte çalışmak zorundayız. Yeni dönemde Nail Kamacı başkanımıza ve yeni yönetim kuruluna başarılar dilerim.”

Ümit Uysal, Nuri Cengiz, Nail Kamacı, Muhittin Böcek


SEÇİM SONUÇLARINA KOTA İTİRAZI

Bu arada CHP Alanya İlçe Örgütü’nün eski başkanı ve bağımsız kurultay delegesi adayı Şengül Yeşildal, 8 Ekim’de yapılan il kongresinde en çok oyu alarak başkan olan Nail Kamacı’nın kurultay delegesi listesinin yüzde 33 olan cinsiyet kotasına uyulmadan düzenlendiği gerekçesiyle iptal edilmesi için başvuruda bulundu. Yeşildal’ın itiraz gerekçesini kabul eden Muratpaşa İlçe Seçim Kurulu, kurultay delegeleri seçimini iptal etti. Eski CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul’un kurultay delegeliği düştü. Yeşildal, “Kadınlar için verdiğim mücadeleyi kazandığım için elbette mutluyum. Dilerim her kongre ve kurultayda yapılan cinsiyet kotası yanlışlığı, bundan sona yapılmaz, yaptırmayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx