BTS’in Kalan Tüm Üyelerinin Paket Edilerek Askere Gönderileceğinin Duyurulması ARMY’leri Yerden Yere Vurdu

Tüm ARMY’lerin kabusu olan o bildirim bu sabah yine karşımıza çıktı arkadaşlar. BigHit Music, BTS’in henüz askere gitmemiş dört üyesinin birden askerlik işlemlerinin başladığını duyurdu. Hepsi aralıklı bir şekilde gider diye düşünürken paket halinde postalanacağını öğrendiğimiz üyelerin ardından elbette ufak bir mental yıkıma uğradık.

Güney Kore denince akla gelen ilk şey BTS oluyor genelde. Kore’nin siyasi ve ekonomik anlaşmalarının önünü açan o grup yani.

Tüm dünyaya K-POP’ın gücünü gösteren, başarıdan başarıya koşan bu çocuklar yolu açtı diyebiliriz. Bir diğer yandan 2022 yılında artık ara verdiklerini, askerden dönene kadar solo işler yürüteceklerini paylaşmışlardı.

Grubun ilk askeri, en büyük üyemiz Seokjin olmuştu. 2022’nin Kasım ayında askere giden Jin’in, dönmek için yalnızca 7 ayı kaldı.

Bilmeyenler için Güney Kore’de askerlik 18 ay sürüyor. Biz çocukları şarkı söylerler, eğlencelere katılırlar diye düşünürken BTS üyeleri bildiğiniz sert bir askerlik yaşıyor. Seokjin’in tatbikat eğitmen asistanı olduğunu öğrenmiştik. Üstüne rütbelerini artırıyordu.

Daha sonra gün ışığımız Hobi’yi askere göndermiştik.

18 Nisan’da birliğe teslim olan Hoseok’un dönmesine daha var. Ama kendisi yine tıpkı Seokjin gibi eğitmen olmuş. En son erlere ‘beceremediniz’ bakışı attığı fotoğraflar düşmüştü sosyal medyaya. Komik biri. ?

Sonra Yoongi askere gitti ama kendisinden ses soluk çıkmıyor. Hiç fotoğrafı da düşmedi…

Üyelerin arasında en uzun askerlik yapacak olan kişi Yoongi. Çünkü kamu görevlisi olarak tamamlayacak bu süreci. D-Day turnesini bitirdiği gibi askere ışınlanan çocuğu bir daha göremedik. Hayır, geleneksel tıraş olmuş kafaya dokunmalı fotoğrafı da çekmediler galiba anlamadık yani.

Neyse, üç üye askere gidince BTS’ten bize maknae line ve lider bey kalmıştı. Namjoon, Jungkook, Jimin ve Taehyung ortalıkta takılıyordu.

Hatta bir ara Namjoon saçları sıfıra vurunca tamam dedik, gidiyor bu çocuk. Sonra açıklama yaptı ‘yok ya canım sıkıldı’ dedi. Saçlarını ondan kesmiş yani. Taehyung’la Jimin albümlerinden sonra biraz daha takıldı buralarda, TikTok akımları çekiyorlar onunla bununla. Jungkook desen Golden’ı yeni yayınladı mahvetti bizi…

Ne zaman askere gidecekler diye bekliyorduk ki bu sabah uyandığımız gibi BigHit Music duyurusuyla tokat yemiş gibi olduk.

Şirket dört üyenin de birden askere gideceğini ve işlemlerin başlatıldığını duyurdu. Yazıktır, günahtır diyeceğiz ama hepsi birden dönecek diye düşününce de mantıklı geliyor. Zorunlu askerlik görevlerini tamamlamalarının ardından tüm üyeler 2025 Haziran’a kadar dönüş yapmış olacak.

Jungkook da Aralık’ta birliğe teslim olacağını ve askerliğinin başlayacağını duyurduğu bir mektup yayınlamış.

Sosyal medyada ARMY’ler isyan ediyor doğal olarak.

“Hello this is BigHit Music” bildirimi kabus olmaya başladı yani.

Tüm üyelerin birden askere gitmesi de içimizde burukluk oluşturdu aslında. Hepsi bir anda yok olacak çünkü.

Bir yandan da kalanları “yeter bu kadar oynadığınız” diye askere göndermeleri de çok komik geldi.?

Şöyle parçalandık.

Şimdiden “bogoshipda”…

Şafak 18 ay…

Herkes içindeki “Shibal” diye bağırma isteğini tutsun, 7 tane asker beklemek kolay olmayacak…

Biliyorsunuz en güzel an henüz gelmedi, ve siz daha fazlası için geri gelmeye devam edeceğinize söz verdiniz! ?

2025’i sabırsızlıkla bekliyoruz, sağlıkla gelin! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx