Altı ocağa ateş düştü

Milli Savunma Bakanlığı, dün gece saatlerinde Irak’ın kuzeyinde teröristlerin saldırısı sonucu üç askerin şehit olduğunu, dört askerin de yaralandığını duyurmuştu. İlerleyen saatlerde yaralı üç Mehmetçik de şehit düştü. Devam eden operasyonda şu ana dek yedi terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, şehit olan altı askerin kimliğini açıkladı. Milli Savunma Bakan Yaşar Güler başsağlığı mesajında “Piyade Teğmen Ramazan Günay, Piyade Uzman Çavuş Mehmet Serinkan, Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı, Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca, Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu ve Piyade Sözleşmeli Er Emre Taşın. Kahraman silah arkadaşlarımız 22 Aralık 2023 tarihinde şehit olmuşlardır” ifadelerine yer verdi.

TOKAT- BUGÜN KÖYÜNDE UĞURLANACAK

Şehitlerin acı haberleri baba ocaklarına ulaştı. Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca’nın (23) acı haberi, Tokatın Almus ilçesine bağlı Ormandibi Köyü’nde yaşayan ailesine iletildi. Şehidin baba ocağına Türk bayrağı asıldı. Zahide ve Ahmet Karaca çiftinin 7 çocuğundan biri olan Yasin Karaca’nın memleketinde bugün son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi.

Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca

ZONGULDAK- EŞİ ÜÇ AYLIK AYLI HAMİLEYDİ

Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı’nın (31) acı haberi, Zonguldakın Ereğli ilçesinde aile apartmanında yaşayan eşi Seda Yazıcı (31) ve annesi Miyase Yazıcı ile 3 kardeşine ulaştı. Şehit İsmail Yazıcı’nın 4 ay önce evlendiği, eşinin 3 aylık hamile olduğu belirtildi. Şehidin cenazesinin memleketi Gümüşhane’nin Şiran ilçesi Telme köyünde toprağa verilecek.

Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı

DENİZLİ- AĞABEYİ DE GAZİ OLMUŞ

Piyade Uzman Çavuş Mehmet Serinkan’ın (32) acı haberi, Denizli’nin Tavas ilçesi Yorga Mahallesi’nde yaşayan baba Ali ile anne Rabia Serinkan ve Pamukkale ilçesi Zeytinköy Mahallesi’nde yaşayan 2 çocuk annesi eşi Çilem Serinkan’a verildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri her iki bölgeye de Türk bayrakları asarken, acı haberi duyanlar taziyeye koştu. Şehit Mehmet Serinkanın ağabeyi Hüseyin Serinkan’ın da 2016 yılında Suriye’de teröristlerle çıkan çatışmada gazi olduğu öğrenildi.

Piyade Uzman Çavuş Mehmet Serinkan

İZMİR- ŞEHİT TEĞMEN AFYON’DA DEFNEDİLECEK

Piyade Teğmen Ramazan Günay’ın (24) acı haberi, İzmir’de yaşayan ailesine ulaştı. Bekar olduğu öğrenilen Şehit Ramazan Günay’ın acı haberi, İzmir’in Buca ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde oturan annesi Firdes ve babası Ahmet Günay’a sağlık ekipleri eşliğinde askeri yetkililer tarafından verildi. Şehit ailesinin evine Türk bayrakları asılırken acı haberi duyanlar taziyeye koştu. Teğmen Ramazan Günay’ın cenazesinin memleketi Afyonkarahisar’da toprağa verileceği öğrenildi.

Piyade Teğmen Ramazan Günay

MALATYA- GEÇEN YIL GÖREVE BAŞLAMIŞTI

Piyade Sözleşmeli Er Emre Taşkın’ın (22) şehit haberi Malatya’da yaşayan ailesine ulaştı. 4 kardeşin en küçüğü olan Taşkın’ın annesi ve babasının 4 gün önce umreye gittiği öğrenildi. Şehit Taşkın’ın geçen yıl göreve başladığı ve bir kardeşinin de Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görevli olduğu belirtildi.

Piyade Sözleşmeli Er Emre Taşkın

SİNOP- YARALANIP GÖREVE DÖNDÜ

Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu’nun şehadet haberi, Sinop’un Boyabat ilçesinde yaşayan ailesine ulaştı. Evli ve iki çocuk babası Erenoğlu’nun Yeşilyurt köyündeki babaevine gelen yetkililer, aileye şehadet haberini iletti. Şehadet haberinin duyulmasının ardından Erenoğlu ailesinin yakınları ve mahalle sakinleri, evin önünde toplanarak aileye taziyelerini sundu. Bu arada şehit Erenoğlu’nun geçen yıl Pençe-Kilit Operasyonu’nda yaralandığı ve tedavisinin ardından tekrar görevine döndüğü öğrenildi.

Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx