Yeni Şafak yazarı Aktaş: Kimi kibirli insanlar ülke yönetiminde söz sahibi olma hayali kuruyorlardı; gördüler ki CHP’de bile sözleri geçmiyor

Yeni Şafak yazarı İhsan Aktaş, CHP’nin aldığı seçim sonucunu ve gündemdeki genel başkan tartışmalarına ilişkin, “CHP’ye oy veren ve kendini her şeyin en iyisine layık gören kimi kibirli insanlar ülke yönetiminde söz sahibi olma hayali kuruyorlardı. Seçimden sonra gördüler ki CHP’de bile sözleri geçmiyor!” dedi.

Aktaş, bugünkü yazısında, “Kaybettikten sonra artık gerçek yüzünü gizleyemiyor, kifayetsiz bir muhteris olarak kendisine oy veren milyonlarca insanı duymazdan geliyor, özür dilemiyor, istifa etmiyor, hakkınızı helal edin deyip gitmiyor… Meğer helalleşme edebiyatı seçim balonuymuş. Seçimden seçime CHP’nin sadece ambalajı değişiyor, özde ise hiçbir şey değişmiyor…” dedi. 

“Güya ülkeyi aydınlığa çıkaracaklar, oysa daha partilerini çağdaşlaştıramıyorlar, kurumsallaştıramıyorlar, sandıklara sahip çıkamıyorlar, ıslak imzalı tutanakları bilgisayara giremiyorlar ve her defasında kaybediyorlar…” diyen Aktaş, “Yüzleşemedikleri asıl acı gerçek ise şu: CHP’ye oy veren ve kendini her şeyin en iyisine layık gören kimi kibirli insanlar ülke yönetiminde söz sahibi olma hayali kuruyorlardı. Seçimden sonra gördüler ki CHP’de bile sözleri geçmiyor!” ifadelerini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir