Uzman: MATIC ve Bu Altcoinler Sistematik Düşüş Görebilir!

Into The Cryptoverse’in CEO’su ve kurucusu Benjamin Cowen’a göre, altcoin piyasası Bitcoin’e karşı sistematik bir düşüş trendi içinde ve bu da onu çok riskli hale getiriyor. Yakın tarihli bir YouTube videosunda Cowen, kripto para piyasasının değişken doğasıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Analiste göre özellikle de boğa piyasası destek bandının altına düşen altcoinler, birçok kişinin piyasayı çok riskli olarak görmesine neden oluyor. İşte analistin MATIC, AVAX, SOL gibi coin’lere yönelik beklentileri…

Benjamin Cowen, geniş Bitcoin ve altcoin çöküşüne işaret etti

Cowen, bazılarının altcoin piyasasının iyi durumda olduğunu iddia etmesine rağmen, Bitcoin’in son birkaç ayda önemli ölçüde yükselmesine rağmen, henüz yeni bir yerel yüksek seviyeye ulaşmamış olmasının üzücü bir gerçek olduğunu öne sürüyor. Cowen ayrıca, önümüzdeki aylarda değerinde önemli bir düşüş yaşayacağına inandığı Bitcoin ile ilgili görüşlerini de paylaştı ve bu düşüşün gelecek yılki halving olayına hazırlık olacağını belirtti. Analist, Bitcoin’in halving’lerden önceki aylarda sergilediği ve bu sefer de tekrar etmesi muhtemel olan tarihsel modelin altını çiziyor.

Cowen, analizine dayanarak Bitcoin’in bu yılın sonuna doğru ya da en geç gelecek yılın başlarında, halving olayından hemen önce son bir dalgalanma yaşayacağını öngörüyor. Bu tahmin, yatırımcıların halving olaylarından önceki aylarda daha temkinli olma ve varlıklarını satma eğiliminde oldukları ve bunun da Bitcoin’in değerinde geçici bir düşüşe neden olduğu inancına dayanıyor.

MATIC, AVAX, SOL kayıp yaşıyor

Cowen’ın altcoin piyasasına ilişkin endişeleri yersiz değil, zira birçok altcoin şu anda Bitcoin’e karşı mücadele ediyor. Cowen, Solana/Bitcoin, AVAX/Bitcoin, MATIC/Bitcoin, Litecoin/Bitcoin, UNI/Bitcoin ve Maker/Bitcoin’i örnek olarak gösterdi. Cowen’a göre, altcoin piyasası bir bütün olarak Bitcoin’e karşı toplu bir kan kaybı yaşıyor. Cowen BTC’nin 2023’ün ikinci yarısında dolar karşısında değer kaybedebileceğini öngörüyor. BTC’nin zaten en yüksek seviyelerine ulaşmış olabileceğini veya aşağıya doğru dönmeden önce bir ralli daha görebileceğini öne sürüyor.

Mevcut altcoin sayısındaki artış, bu kripto varlıklar için yaklaşan bir “hesaplaşmaya” dair uyarılara yol açtı. Uzmanlar, boğa piyasası destek bandının altına düşen altcoinlerin, özellikle de 20 haftalık SMA ve 21 haftalık EMA’nın altında konumlanmış olanların beklentileri konusunda endişeli. Cowen’ın altcoin piyasasına ilişkin uyarısı, kripto para piyasasının değişken doğasına ilişkin artan endişelerin ortasında geldi. Piyasayı çevreleyen spekülasyonlar ve aldatmacalar nedeniyle birçok uzman yatırımcıları kripto varlıklara yatırım yapma konusunda dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Sonuç olarak, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi kripto para piyasası oldukça değişken olmaya devam ediyor. Yatırımcılar kripto varlıklara yatırım yaparken dikkatli olmalı. Bitcoin düşmeye devam ederken, birçok altcoin buna karşı mücadele ediyor ve uzmanlar bu kripto varlıklar için yaklaşan bir hesaplaşma konusunda uyarıyor. Her zaman olduğu gibi, yatırımcılar yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve yalnızca kaybetmeyi göze alabilecekleri kadar yatırım yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir