Saç Renginizi Değiştirmek İstiyorsanız Bunları Kesinlikle Deneyin! En Hoş Saç Rengine Ulaşmak İçin İpuçları

Kesim kelam konusu olduğunda, hangi saç modellerinin yüz formunuza uygun olduğunu bulmanız gerekir. Ve renk ise büsbütün cilt tonunuzla ilgilidir.

CİLT TONU VE ALT CİLT TONU

Şimdi, birçok insan ekseriyetle açık, orta yahut koyu cilt rengine sahip olduklarınız söyleyebilir, fakat bulacağınız renklere gelince, en gurur verici renkler kelam konusu olduğunda, biraz daha karmaşık hale gelir.

Bir cilt ton var tenin yüzey rengi bir de alt ton var . Alt ton, cildinizin yüzeyinin altındaki ince renk tonudur; bu ülkü renk paletinizi bulmanın anahtarıdır. Cildimizin yüzey rengi değişebilirken, cilt alt tonu asla değişmez (bronzlaşmış olsanız bile), bu nedenle alt ton nitekim hangi renklere uyduğunuzu belirlemenin çok daha güzel bir yoludur.

CİLT ALT TONUNU NASIL BELİRLEYEBİLİRSİNİZ?

Üç alt tonlu renk vardır: soğuk, sıcak ve nötr. Sıcak alt tonlara sahipseniz, cildiniz şeftali, sarı yahut altın rengi görünür; soğuk cilt alt tonlarında mavi, pembe yahut kırmızı renk bulunurken, nötr cilt alt tonları çoklukla mavi ve sarı ortasında dengelenir ve görünüm olarak ekseriyetle cildin yüzey tonuna daha yakındır.

Cilt alt tonunuzu deşifre etmek o kadar kolay değil. Soğuk, sıcak yahut nötr bir alt tona sahip olup olmadığınızı bilmek nadiren olur ; muhtemelen bunu çözmek için birkaç şey yapmanız gerekecek:

1 – DAMARLARINIZA BAKIN

Cildinizin alt tonunu belirlemenin kolay bir yolu, bileğinizin alt kısmındaki damarların rengini denetim etmektir (doğal ışıkta). Mavi yahut mor görünüyorlarsa, muhtemelen soğuk alt tonlara sahipsiniz, yeşilimsi damarlar ise sıcak bir alt tona işaret ediyor. Yeşil mi yoksa mavi mi olduğundan emin değilseniz yahut damarlarınız o kadar net değilse ve cilt renginizle eşleşiyorsa, muhtemelen nötr bir alt tonunuz var demektir.

2 – CİLDİNİZİN GÜNEŞE NASIL REAKSİYON VERDİĞİNİ DÜŞÜNÜN

Güneşte kaldıktan sonra cildiniz nasıl oluyor? Basitçe yanıyor musunuz yoksa bronzlaşmaya mı meyillisiniz? Yanıt, cildinizin alt tonunu belirlemenize yardımcı olabilir.

Kolayca yanarsanız yahut pembeye dönerseniz, cildinizde daha az melanin olduğu manasına gelir, bu da ekseriyetle soğuk bir alt tona sahip olduğunuzu gösterir. Kolaylıkla bronzlaşıyorsanız yahut nadiren yanıyorsanız, muhtemelen sıcak yahut nötr tonlusunuzdur.

3 – HER ŞEY SİZİN GÖZ RENGİNİZDE

Soğuk cilt alt tonlarına sahip beşerler ekseriyetle mavi, yeşil, uçuk kahverengi yahut gri gözlere ve doğal olarak sarı, kahverengi yahut kül tonlarına sahip siyah saçlara sahiptir. Kahverengi, kehribar yahut ela gözleriniz ve kırmızı, bakır yahut altın tonlarına sahip çilek sarısı, kumral, kahverengi yahut siyah saçlarınız varsa, muhtemelen sıcak tonlusunuzdur. Nötr cilt alt tonlarına sahip olanlar çoklukla sıcak ve soğuk karışımı olan saçlara ve gözlere sahiptir; Bakır tonlarında mavi-yeşil gözlere yahut ne giydiğinize bağlı olarak biraz daha soğuk yahut daha sıcak görünebilen gözlere sahip olabilirsiniz.

4 – SİZE HANGİ RENKLERİN YAKIŞTIĞINI DÜŞÜNÜN

Farklı renkler farklı insanlarda çalışır ve bunun temel nedeni cilt alt tonuna dayanır. Mavi, mor, gri, beyaz yahut gül rengi giysilerle dolu bir gardırobunuz var mı? Bunlar ‘sizin’ renklerinizse, muhtemelen cildinizin soğuk bir alt tonu vardır. Sarı, turuncu, kırmızı, zeytin yeşili ve krem ​​veya kirli beyaz üzere toprak yahut sonbahar renkleri, sıcak deri tonlarına sahip olanlarda en düzgün halde görünür. Neredeyse her rengi giymekten kurtulabilen şanslı bayanlardan biriyseniz, bunun nedeni nötr alt tonlu olmanızdır – bu, ortalarında en çok taraflı olanıdır.

5 – TAKI KOLLEKSİYONUNUZA BAKIN

İster ışıltılı ister abartısız olsun, takılarınız koleksiyonunuz size cilt alt tonunuzun bir göstergesi olabilir. Gümüş, platin ve pembe altın takılar bilhassa soğuk alt tonlu derilere çok yakışırken, altın takılar ekseriyetle sıcak alt tonları daha hoş gösterir. Mücevher koleksiyonunuz bir metal karışımıysa, o vakit tarafsızsınız.

BANA HANGİ RENKLER YAKIŞIYOR?

Unutulmaması gereken bir şey var ki, cilt renginiz size nitekim yakışacak saç rengini bulmak konusunda büyük rol oynuyor.

SARIŞINLAR HANGİ RENKLERİ KULLANMALI?

Soğuk alt tonlu açık tenliyseniz, buzlu platin sarısı yahut daha yumuşak bir bebek sarısı porselen derinizi daha hoş gösterecektir. Kül tonları sahiden yeterli çalışıyor; Bakır, altın yahut karamel üzere daha sıcak sarı tonlarından kaçınmalısınız zira bunlar cilde pembe bir renk katabilir. Aksine, sıcak alt tonlu açık tenliyseniz, bu daha sıcak tonlar cildinizin parlamasını sağlayacaktır.

Soğuk alt tonlu orta deri rengine sahip sarışınlar için kumlu yahut bej sarışınlar bilhassa düzgün sonuç verir; Birebir formda sıcak alt tonlu olanlar da daha doğal bir görünüm elde etmelidir. Temel olarak, orta deri rengine gelince, bronzlar (veya kahverengimsi sarışınlar) yalnızca eğlenmek ister.

Sıcak alt tonlu koyu cilde sahipseniz, koyu renkli kökleri olan yumuşak bir bal sarısını dengelemelisiniz; balayage yahut ombré saç renkleri mükemmel bir seçenektir. Küllü sarışınlar, soğuk alt tonlu koyu ciltlerde daha yeterli çalışır.

ESMERLER HANGİ SAÇ RENKLERİNİ TERCİH ETMELİ?

Açık derili ve soğuk alt tonlu esmerler, açık ve koyu ortasında rastgele bir yere gidebilir, fakat mavi tabanlı, boz kahverengi yahut nötr kahverengiler, kırmızımsı bir renk tonu olanlardan daha yeterli çalışır. Sıcak alt tonlu açık tenliyseniz, daha güçlü bir esmer seçin.

Soğuk alt tonlu orta deri rengine sahip bir esmerseniz, parlak, güçlü çikolata kahvesi tercih edin. Alternatif olarak, morumsu bir ton, hatta mavi-siyah bir renk bile cildinizi dengeleyecektir. Daha sıcak bir alt tonu olanlar, kendilerine mavimsi bir renk veren esmer renklerden uzak durmalıdır, fakat bunun dışında her şey olabilir; koyu maun kahveler bilhassa gurur vericidir. Daha açık olmak istiyorsanız, ballı badem rengi, sıcak alt tonlu şahıslarda mükemmeller yaratır.

Zeytin ciltli hoşlar çoklukla imrenmeye paha koyu esmer buklelerle kutsanırlar, lakin boyama kelam konusu olduğunda zeytin ciltli olanlar da daha koyu kahverengi tonlarını deneyebilirler.

Zeytin ciltli bayanlar üzere, koyu derili ve sıcak alt tonlu olanlar da tipik olarak hoş, esmer saçlarla doğarlar. Derin, havalı cilt rengi, mürekkep siyahı yahut mavi-siyah tonlarına sahiden yakışır. Bronz ve açık kahverengi ton vurgularıyla doğal olarak koyu renk saçlara derinlik katabilirsiniz.

KIZILLAR HANGİ RENK SAÇLARA SAHİP OLMALI?

Kusursuz porselen cilt ve doğal kızıl saç ekseriyetle bir çift olarak gelir; Bu daha nötr ton, soğuk alt tonlu açık cilt üzerinde en âlâ sonucu verendir. Bu nedenle saçınızı kırmızıya boyamak istiyorsanız, daha doğal görünen bir kumral rengine yönelmelisiniz. Açık derili doğal kızılların sıcak alt tonlara sahip olması da epeyce tipiktir. Emma Stone’u düşünün; bakır kırmızısı saç rengi, bu gölgenin ne kadar gurur verici olabileceğinin kusursuz bir örneğidir.

Soğuk alt tonlu orta cilt rengine sahipsen bordo ya da morumsu mavi kırmızı; turuncu tonlar, sizi yıkamaktan çok yorulur. Sıcak alt tonlu olanlar için tam aykırısı doğrudur; hafif turuncu tonlu kırmızılar, üzerinizde soğuk tonlu kırmızılardan daha âlâ duracaktır; bakır yahut pas kırmızıları arızaya karşı inançlı bir seçenektir.

Sıcak alt tonlu koyu derili ve kırmızıya giden süslü bir deriye sahipseniz, Rihanna’dan bir ipucu alın ve cesaretli, itfaiye aracı kırmızısını tercih edin ya da bakırımsı bir tabanla işleri biraz daha sade tutun. Soğuk alt tonlara sahipseniz, morumsu-kırmızı; hoş bir böğürtlen gölgesi, derin, serin deri rengini harika halde istikrarlar.


Bu Burçta Olanlar Yıllar Geçse de Yaşlanmıyor! İşte Yaşını Göstermeyen Daima Genç Kalan O Burçlar


Ağustos Ayına Dikkat! Fırtınalı Hava Burcunuza Gerçek Geliyor… Burçlar Hangi Günlere Dikkat Etmeli? Düzgün ve Berbat Günler…


Karanlık kozmik hava, burcunuza hakikat gidiyor… İşte 2 Ağustos Burç Yorumları…


Menopoz Yaşınız Hesaplanabilir mi? İşte Menopoza Ne Vakit Gireceğiniz Hakkındaki Her Şey…

Related Posts

İtalyan müellif Sibilla Aleramo’nun Bir Bayan romanı

Sibilla Aleramo’nun Bir Bayan romanı okuruyla birinci kere 1906’da buluştu. Gerek İtalya’da gerekse yayınlandığı öteki ülkelerde çabucak büyük …

Demet Akalın 32 sene evvelki fotoğrafını paylaştı

Gündemi yakından takip eden şarkıcı Demet Akalın, bu sefer yeni paylaşımıyla isminden kelam ettirdi. Instagram hesabından 1990 yılında çekilen …

Mehmet Ali Erbil Cem Yılmaz’ı hedef aldı! Erşan Kuneri dizisini yerden yere vurdu

Son dönemlerde yaptığı açıklamalarla gündeme gelen ünlü komedyen Mehmet Ali Erbil, Cem Yılmaz’ın çok konuşulan dizisi Erşan Kuneri’yi yerden …

Contemporary Istanbul’un 17. Edisyonu, kapılarını sanatseverlere açtı

Dünyanın dört bir yanından sanatkarları bir ortaya getiren Contemporary Istanbul’un (CI) 17. Edisyonu, ön izlemeyle sanatseverlerle buluştu …

Geleneksel müzeciliğe alternatif mi doğuyor?

Bozkırdaki vahada yeni sanat ODUNPAZARI MODERN MÜZE, ESKİŞEHİR Yeni müze anlayışının son halkalarından biri. Bozkırın ortasındaki vaha Eskişehir …

Selda Alkor: Fatma ile örtündük, kandil simidi dağıtıp müzik söyledik

SALİHA SULTAN/ADANA Adana Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Milletlerarası Adana Altın Koza Sinema Şenliği devam ediyor. 18 Eylül’de ödül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.