MEB Takvimi Açıkladı: Okullar Ara Tatile Ne Zaman Giriyor? Ramazan Bayramıyla Birleştirilecek mi?

Yaşanan depremle birlikte sömestr tatili uzatılarak bir süre eğitim- öğretime ara verilmişti. Ancak okulların açılmasıyla birlikte milyonlarca öğrenci ikinci ara tatil tarihlerini araştırmaya başladı. 2022-2023 eğitim- öğretim yılında ilk ara tatil geçtiğimiz kasım ayında gerçekleşmişti. Milli Eğitim Bakanlığı ise ikinci ara tatilin hangi tarihler arasında olacağını duyurdu. Peki ikinci ara tatil ne zaman? Ramazan bayramıyla birleşecek mi? İşte detaylar…

Yaşanan Kahramanmaraş depreminden sonra, sömestr tatili uzatılmış ve eğitim- öğretime bir süre ara verilmişti.

Okulların açılması ve ikinci dönemin başlamasıyla birlikte milyonlarca öğrenci, ikinci ara tatilin ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı.

2022- 2023 eğitim- öğretim yılının ilk ara tatili geçtiğimiz kasım ayında gerçekleşmişti. Milli Eğitim Bakanlığı ise merakla beklenen ikinci ara tatil tarihlerini duyurdu.

Okullar İkinci Ara Tatile Ne Zaman Girecek?

Okullarda ikinci dönemin başlamasıyla birlikte ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri iki ara tatil tarihlerini araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı ise ara tatil takvimini yayımladı.

Okullarda ikinci ara tatil, planlandığı gibi 17 Nisan ila 20 Nisan arasında yapılacak.

İkinci Ara Tatil Ramazan Bayramıyla Birleşecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre ikinci ara tatil 17 Nisan Pazartesi başlayacak. Ramazan bayramının arifesi olan 20 Nisan Perşembe günü öğlen ise sona erecek. Bu ara tatil, resmi tatil olan Ramazan Bayramı’yla birleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir