Jorge Jesus: Tecrübe eksikliğinin faturasını ödedik

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, UEFA Avrupa Ligi son 16 turu ilk maçında, Sevilla’ya kaybettikleri karşılaşmanın ardından “Fenerbahçe’den çok daha tecrübeli bir takıma karşı oynadık. Bugünün özeti, ilk yarıda saklıydı. İlk yarıda harika oynadık. Sevilla’nın ilk yarıda bir pozisyonu dahi yoktu ama biz 3-4 tane net poziyon kaçırdık” dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, UEFA Avrupa Ligi’nde Sevilla’ya 2-0 mağlup oldukları maçın ardından konuştu.

İşte Jorge Jesus’un açıklamaları:

“Avrupa Ligi’nin son 16 turunda Fenerbahçe’den çok daha tecrübeli bir takıma karşı oynadık. Bugünün özeti, ilk yarıda saklıydı. İlk yarıda harika oynadık. Sevilla’nın ilk yarıda bir pozisyonu dahi yoktu ama biz 3-4 tane net poziyon kaçırdık

Avrupa Ligi’nde bu pozisyonları atamazsanız kazanmanız mümkün olmuyor. İkinci yarı takım biraz konsantrasyonunu kaybetti. Yediğimiz golden bir tanesi taçtan geldi.

“1 maç daha var”

Biz bugün tecrübe eksikliğinin faturasını ödedik ama 1 maç daha var.

Hala şansımız var. 2-0 istediğimiz sonuç değildi, bu maçın hakkı da değildi. Kendi stadımızda bugünkü ilk yarı gibi oynarsak bu sefer goller atacağımızı düşünüyoruz. Tur, başladığımız kıyasla daha zor… Ancak daha bitmedi.”

Fenerbahçe teknik direktörü, “Sevilla’nın bu turnuvadaki tarihi tartışılamaz. 6 kez bu kupayı kazandı. Biri duran top sonrası konsantrasyon eksikliğinden, diğeri de seken toptan 2gol yedik. Rövanş maçı öncesi umudumuz var.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir