Diyarbakır’da polis şiddeti iddiası: Çocuğumu ve beni darp etti

Diyarbakır’da aracını durduran polis tarafından darp edildiğini iddia eden Şeyhmus Eşen, polis memuru hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Medyascope’tan Ferit Aslan’ın haberine göre Eşen, 10 Mayıs 2023 tarihinde Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde seyir halindeki aracını durduran polis memurları tarafından kendisinin ve çocuğunun darp edildiğini söyledi.

“Leylek Kavşağı” isimli kavşağa yaklaşırken, polislerin kendisine bağırarak dur ihtarı verdiklerini belirten Eşen, “Ben, yanımda küçük çocuğum olduğu halde durdum. Yanıma yaklaşan polis bağıra çağıra hakaret etti ve küfürler savurdu. Neden küfür ettiklerini sorunca beni darp etmeye başladılar” dedi.

“Yaşananlara MOBESE kamerasının görüntüleri şahit”

Çocuğunun yanında darp edildiğini de ekleyen Eşen, sözlerine şunları da ekledi:

Yanımdaki çocuğum korkmasın diye bir taraftan kendisini teselli ederken, bu kez aracın kapısını açıp darp etmeye devam ettiler. Yaşananlara görgü tanıkları ve MOBESE kamerasının görüntüleri şahittir.” 

“Çocuğum da darp edildi”

Eşen, hastaneden darp raporu aldığını ve Bismil Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Soruşturmayı jandarma yapacak. Benim ve görgü tanıklarının ifadesini aldılar. Ben şikayetçiyim. Çocuğumu da darp ettiler, onun için de rapor aldım.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir